Üç beş cahil adam kapılarına gelip dayanırlarsa ne olacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın isimlerini verip hedef gösterdiği ülkücülerden Nazif Okumuş yanıt verdi.


 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın isimlerini verip hedef gösterdiği ülkücülerden Nazif Okumuş yanıt verdi.

MHP’li Semih Yalçın, açıklamasında “Partimizin hem fikir, hem siyaset alanında, hem de toplum vicdanında üstlendiği yapıcı rolü baltalamak üzere 13. Olağan Büyük Kurultay'ın hemen ardından yeni fitne ve tefrika hamlelerine hız verilmiştir. Bu hamlelerden bazıları; MHP saflarında tutunamayıp dışarıda karanlık mahfillerin ağına düşen sözde eski ülkücü isimlerden Hasan Albay, Yılma Durak, Sakin Öner, Mehmet Pehlivanlı, Kazım Ayaydın, Ahmet Malkan, Nazif Okumuş ve diğer çakma fedailerdir” ifadelerini kullandı.

MHP yönetimine muhalif tavrıyla bilinen isimlerin adını veren MHP’li Yalçın, şunları söyledi:

“Bu kendini bilmezler avenesi; camiamızın ve davamızın kutsallarını istismar silahı niyetine kullanarak hem partimizin, hem de milliyetçi -Ülkücü Hareketin birlik ve bütünlüğünü hedefe koymaya yeltenmişler, davayı defalarca satmışlardır. Ülkücüler arasında fitne ve tefrika çıkarmak suretiyle Ülkücü terbiye ve ahlak düsturlarını çoktan terk ettiğini gösteren bu şahıslar, "Sadece parti siyasetine ara verdik ve hiyerarşik yapının dışına çıktık." derken de aslında camiadan tamamen koptuğunu itiraf etmiştir.” 

MHP’Lİ YALÇIN’A YANIT

MHP yönetimine muhalif ülkücülerin birlikte hareket ettiği iddiasını yalanlayan Nazif Okumuş, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın sözlerine yanıt verdi.

Günboyu gazetesinden Kürşat Orkun’un haberine göre; eski MHP Milletvekili Nazif Okumuş şunları söyledi:

“Yahu ben o isimlerle görüşmüyorum ki… Bir defasında bir vesileyle Hasan Albay'la konuştum. Diğerleriyle belki 10 yıldır konuşmadım. Ne biçim adamlar! Nereden çıkardılar böyle bir tuhaflığı. Üç beş cahil adam kapılarına gelip dayanırlarsa ne olacak? Adamlar yaşını başını almış, kimi 80'e dayanmış insan. Dokuz Işık'ı yazmış bir Sakin Öner'i ne diye suçlarsın! Türkeş'in isteğiyle O küçük Dokuz Işık'ı genişletti. Benim yanımda yazdı. Ben de daktiloya çektim. O zaman daktilo kullanılıyordu. Sakin Öner günün şartlarına göre eğitimcilerle, tarımcılarla vs. görüşüp bilgi alarak genişletti. Millî konularda da Arvasî Hoca devreye girdi. Sonra Türkeş kontrol etti. Yılma Durak yeni hastalıktan çıktı. Kâzım Ayaydın ne kadar halis dürüst bir adam. Herkes 'Demokrat Kâzım' bilir?... Akıl alacak gibi değil.”

Odatv.com


35,416 Bu habere tepkiniz:
 

Tag